NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » POGADUCHY » REHABILITACJA STOMATOLOGICZNA

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Rehabilitacja stomatologiczna

  
fizjomed2022
23.11.2022 19:52:39
Grupa: Użytkownik

Posty: 4 #8026111
Od: 2022-10-8
Etapy Rehabilitacja stomatologiczna
Aby zabieg rehabilitacji jamy ustnej lub stomatologicznej przebiegł pomyślnie, niezbędne jest szczegółowe zaplanowanie każdego kroku w każdym przypadku.

Przed zabiegiem musimy zmapować każdą fazę leczenia, biorąc pod uwagę wszelkie możliwe niepowodzenia, które mogłyby spowolnić lub w jakikolwiek sposób wpłynąć na przebieg leczenia.

1. Spotkanie z dentystą

Po pierwszym spotkaniu z dentystą w naszej klinice w Bielski spotkają się ze specjalistami, a my przedstawimy pacjentowi wstępną propozycję zalecanego leczenia.

Projekt leczenia

Po zdefiniowaniu planu działania ustalamy kolejność zabiegów i procedur oraz określamy, ile czasu poświęcimy na każdą fazę.

Należy wspomnieć, że czasy podane są w minutach lub dniach, ponieważ jesteśmy w stanie przeprowadzić pełną rehabilitację jamy ustnej tylko w jeden dzień, a pacjent jest zawsze dobrze poinformowany o metodologii zabiegu.

Projektowanie leczenia rozpoczyna się od wykonania pomiarów jamy ustnej, w celu oceny warunków początkowych.

Wysyłając te dane do złożonych systemów komputerowych, realizujemy cyfrowe projektowanie uśmiechu.

Faza czyszczenia

Gdy już jesteśmy pewni co do indywidualnego zabiegu, przeprowadzamy dezynfekcję i czyszczenie jamy ustnej.

Faza ta obejmuje higienę jamy ustnej lub leczenie periodontologiczne (leczenie dziąseł), usuwanie zębów, których nie można zachować, leczenie infekcji spowodowanych zaawansowaną próchnicą.

Faza chirurgiczna

Po tym, i tylko wtedy, gdy jest to konieczne, przechodzimy do operacji, co oznacza, że ​,​,przeprowadzana jest regeneracja kości lub przeszczep i wszczepienie implantu.

Wstawianie protez dentystycznych

Na koniec umieszczamy protezy w jamie ustnej pacjenta. Z reguły tego typu rehabilitację przeprowadza się u pacjentów, którzy rzadko odwiedzają gabinety stomatologiczne, albo dlatego, że nie są do tego przyzwyczajeni, albo boją się wizyty u dentysty, co oznacza, że ​,​,odwiedzając nas mają zwykle bardzo zniszczone usta.

Jednym z najważniejszych aspektów, które pacjenci inwestujący czas, energię i pieniądze w rehabilitację jamy ustnej muszą wziąć pod uwagę, jest konieczność częstych wizyt kontrolnych w celu utrzymania zdrowia zębów.

Wizyty u dentysty co 6 miesięcy z pewnością pozytywnie wpłyną na zdrowie jamy ustnej i powodzenie leczenia stomatologicznego w dłuższej perspektywie. W ten sposób unikniesz konieczności pośpiechu do nas w nagłych przypadkach na natychmiastowy zabieg rehabilitacji jamy ustnej. Zachęcamy do regularnego odwiedzania nas.

Obrazek

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » POGADUCHY » REHABILITACJA STOMATOLOGICZNA

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

randki | własny sklep internetowy | promocje | darmowe forum | sklepy | opinie, testy, oceny